Organizátor veletrhů a výstav v České republice. Setkejte se s klienty tváří v tvář.

+420 588 881 444

Proč přijít

Frýdecko-Místecký veletrh    24. - 26. 5. 2019
13. ročník veletrhu stavebnictví, bytového zařízení a automobilů.

Frýdecko – Místecký veletrh se odehraje letos již potřinácté a v podobě veletrhu pro celou rodinu se opět koná v prostorách moderní sportovní haly Polárka (vedle nákupního centra Frýda). Ve víkendovém termínu od pátku 24. do neděle 26. května bude pro veřejnost otevřeno od 9 do 18 hodin (v neděli do 17 hodin). Vstup na veletrh je volný.
    
Veletrh nese podtitul stavba, bydlení, žena a domov, zahrada, hobby, auta a kreativ. Základ tvoří expozice z oblasti stavebnictví a bydlení. Všechny zajímají úspory energie a zároveň ekologické způsoby získávání tepla. Vystavující firmy nabídnou kotle na různá paliva, ale i tepelná čerpadla, fotovoltaické a solární kolektory i rekuperační jednotky. Nabídku doplňují firmy nabízející izolační a zateplovací materiály i různé technologie jejich aplikace. Návštěvníci se mohou seznámit se širokou nabídkou stavebních materiálů a technologií - zdících materiálů, střešních systémů, oken a dveří, sanace a hydroizolací, stavební chemie.  K vidění a porovnání zde také budou garážová vrata, ploty, brány, stínící technika. Nabídku doplňují centrální vysavače, zabezpečovací systémy, vybavení do zahrad, zahradní nábytek, nářadí pro kutily i zahrádkáře, domácí potřeby atd.

Veletrh doplní sekce Žena a Domov. Vystavovatelé nabídnou výrobky a služby z oboru kosmetiky, módy, zdravé výživy i drobných dárků.

Součástí veletrhu je doprovodný program. Vyhledávaná bude jistě přednáška na téma Nová zelená úsporám a další dotační program Dešťovka. Odborníci ze Státního fondu životního prostředí představí aktuální novinky výzvy pro rok 2019 na výstavbu a rekonstrukci rodinných i bytových domů. Mezi tématy dalších přednášek se nejčastěji skloňují dřevostavby, pasivní domy a obecně úspory ve vytápění. Dále dáme prostor přednáškám na téma Feng shui nebo Geopatogenní zóny, které mají pravidelně také vysokou návštěvnost. Po celou dobu konání veletrhu bude k dispozici poradna a ukázky práce Cechu malířů a lakýrníků, dále také Poradenské centrum pro oblast komínů a vytápění.

Pro kreativní návštěvníky budou o víkendu fungovat kreativní dílničky, kde budou profesionálové učit základy technik pískování a mramorování, vyrábění vlastních hrníčků, tvoření dřevěných dekorací různými technikami a spoustu dalšího. V neděli bude na toto téma také několik speciálních workshopů.
Nebude chybět tvarování zvířátek z balonků, malování na obličej a bohatý výběr občerstvení. Každý návštěvník se na veletrhu může účastnit soutěže o diamant, která bude na závěr veletrhu vylosována.

Závěrem nezbývá než všechny pozvat do frýdecko-místecké Haly Polárka (vedle obchodního centra Frýda) pro zajímavé a užitečné informace, inspiraci i pobavení. Zájemci zde mohou zavítat v pátek a sobotu v době 9 –18 hod, v neděli 9 - 17 hod.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM:

Pátek 25. května

13,00

Inteligentní podlahové topení pro nízkoenergetické a pasivní domy
Michal Nevolník, www.TeplaPodlaha.EU

14,00
 Průvodce výstavbou dřevostavby od A až do Z 
Vyplatí se v dnešní době využít služby technického dozoru stavby a nebránit se pomoci při koordinaci veškerých prací a činností, ve výsledku se Vám to vždy vrátí. 
Ing. Bedřich Mareček, Belefi.eu s.r.o.

15,00
Ušetřete s dotacemi na úsporné bydlení
Díky chytré rekonstrukci či stavbě rodinného domu můžete ušetřit statisíce. A to nejen na provozních nákladech. Rozpočet vám vylepší dotace rezortu životního prostředí z programů Nová zelená úsporám a Dešťovka. Přijďte si poslechnout, na co konkrétně můžete dotaci získat a kolik ušetříte.
RNDr. Zdeněk Belorit, Státní fond životního prostředí

16,00
Praktické rady při výstavbě rodinných domů
Zkušenosti získané praxí při výstavbě, časté omyly a chyby.
Ing. Bedřich Mareček, Belefi.eu s.r.o.

 

Sobota 26. května

11,00
Integrace a bezpečnost komínových systémů do moderních staveb.
Ing. Walter Sodomka, odborník na požární bezpečnost staveb

13,00
Geopatogenní zóny trochu jinak
Co je dobré vědět před koupí domu, bytu, pozemku. Jaké zdravotní problémy způsobuje zóna u dětí.  
Josef Ulehla, www.ulehla-josef.cz

14,00
Inteligentní podlahové topení pro nízkoenergetické a pasivní domy
Michal Nevolník, www.TeplaPodlaha.EU

15.00 hod.
Feng Shui u vás doma - jak na to? /základní zásady, časté chyby/
Ing. arch. Lada Skulilová

 

Neděle 27. května

KREATIV WORKSHOPY


11.00 hod.
Workshop pískování a mramorování polystyrenových koulí a srdíček, svíček.

12.00
Workshop malování na keramické hrnečky a misky.

13.00
Workshop pletení srdíček z papírových ruliček.

14.00
Workshop – tvoření dřevěných dekorací lepením Českých skleněných kamínků – výroba zrcátka, foto rámečku, koupelnového háčku,…

Po celou dobu akce:


PORADENSKÉ CENTRUM A PRAKTICKÉ UKÁZKY - CECH MALÍŘŮ, LAKÝRNÍKŮ A TAPETÁŘŮ ČR
Malířští odborníci z profesní organizace Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR (www.CMLT.cz) ZDARMA poradí jak na malování a úpravy stěn. Přijďte se zeptat, pokud Vás něco trápí nebo pokud chcete poradit s výběrem materiálů, barev do Vašich domovů.
• DEKORAČNÍ MALBY
• TAPETY JSOU OPĚT V MÓDĚ
• PLÍSNĚ, CHLAD A JAK NA NĚ - ukázka, jak se netradiční metodou zbavit plísní a chladu aneb jak zaizolovat stěnu stěrkovou hmotou pod malbou.
• V SOBOTU 25.5. osobní účast pana cechmistra Konečného, který předvede ukázky imitace dřeva (fládr) a jiné techniky

PORADENSKÉ CENTRUM – OBLAST KOMÍNŮ A VYTÁPĚNÍ
Komínová asociace – APOKS na veletrhu poskytne bezplatnou poradenskou činnost z oblasti navrhování a provozu komínových systémů, dále energetické poradenství a poradenství z oblasti vytápění. Poradenství vykonávají kvalifikovaní energetičtí poradci vybraní pro daný kalendářní rok Ministerstvem průmyslu a obchodu.

V sobotu a v neděli:


KREATIVNÍ DÍLNY
Přijďte si vyzkoušet techniku pískování a mramorování. Vyrobte si svůj hrníček. Dekorování dřevěných předloh z překližky – lepení mozaiky, vybarvování. Kreativní techniky pod dohledem profesionála. Pro děti i pro dospělé.
ZVÍŘÁTKA Z BALONKŮ, MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ, BOHATÉ OBČERSTVENÍ

Omnis Olomouc a.s.

Pro vystavovatele

Pro návštěvníky

Kongresy a služby

© 2013 Omnis Olomouc a.s., všechna práva vyhrazena
Omnis Olomouc a.s., Horní Lán 10a, 779 00 Olomouc, Česká republika
tel.: +420 588 881 444, e-mail: omnis@omnis.cz
Zásady používání souborů cookie

Mapa webu | Kontakt
Tvorba e-business B2B Winternet 2007 - 2019